Kolorowe cukierki z cyklu „Zabierz ze sobą do szkoły”

0001-29550757[1]

Na pierwsze spotkanie ze swoimi uczniami, po wakacjach ZABIERZ ZE SOBĄ DO SZKOŁY – cukierki. Tak właśnie, coś słodkiego i przyjemnego na dobry początek. Powiecie: A gdzie tu edukacja prozdrowotna? Nie oszukujmy się, dzieci jedzą cukierki i taka mała słodycz, która zachęci do trenowania sztuki autoprezentacji, nie zaszkodzi. Jak zatem wykorzystać kolorowe cukierki?

powiedz nam po wakacjachProponujemy prostą zabawę na rozgrzewkę i zbudowanie relacji, w klasie po wakacyjnej przerwie. Na początku zadbajmy o to, żeby usiąść wygodnie z uczniami twarzą w twarz, czyli najlepiej w kręgu. Na środku sali, na podłodze połóżmy plakat „POWIEDZ NAM” z podpowiedziami, co trzeba mówić, gdy wylosuje się dany kolor. Niech paczka cukierków krąży z rąk do rąk wywołując zaciekawienie i uśmiech na twarzach dzieci i nauczyciela.

P.S. To nie jest zadanie tylko dla małych dzieci, przecież dorośli też lubią cukierki.

 

 

oprac. Iza Banaszczyk i Magdalena Buda

Reklamy

5 thoughts on “Kolorowe cukierki z cyklu „Zabierz ze sobą do szkoły”

  1. Od kiedy pamiętam, pierwszego września zabieram ze sobą prezenciki na „Dzień dobry”- niekiedy są to cukierki. Każdego roku stawiam sobie poprzeczkę-w tym roku również, gdy ją pokonam- pochwalę się:) A w kręgu siadam, bo sama lubię takie ustawienie.

    Polubienie

  2. U mnie na zajęciach z języka niemieckiego często na początek roku szkolnego goszczą żelki Haribo :), które wszystkim kojarzą się z Niemcami 🙂 Staram się już od początku nastawiać uczniów pozytywnie do nauki tego języka i budować przyjazne skojarzenia z krajami niemieckojęzycznymi:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s