Zadanie z niespodzianką

Prosta praca plastyczna z niespodzianką. Inspiracją był wpis na blogu Frau Budy, https://fraubuda.wordpress.com/2016/10/19/poznaj-moje-ukryte-wnetrze/

domek-13

 

 

Co się kryje w domu? można potraktować dosłownie lub metaforycznie. Wewnątrz złożonej kartki możemy narysować  wszystko, co podpowie nam wyobraźnia. Dom to temat na tyle uniwersalny, że przyda się zarówno na języku polskim, np . podczas omawiania lektur – „Tajemniczy ogród”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, jak i na historii – wnętrza domów w różnych okresach historycznych. Dom to również temat rozważań podczas lekcji filozofii, etyki, czy religii.

 

 

 

Zobaczcie jak mogą wyglądać gotowe domy:

Jeśli chcemy zadanie zaproponować młodszym dzieciom, to w domu mogą schować się też różne stwory i zwierzęta, takie jak na dołączonej karcie gotowej do wydruku. O domu i o stworkach można tworzyć tajemnicze historie i ćwiczyć sztukę opowiadania w kreatywny sposób.

stworki-pdf karta do pobrania

stworki

Dla najmłodszych dzieci może przydać się też szablon domu gotowy do wydrukowania i  uzupełnienia wewnątrz w kreatywnym sposób przez dzieci . Pamiętajmy, że kartkę musimy  złożyć „na zakładkę” tak, aby na pierwszy rzut oka wnętrze było niewidoczne.

domek-karta

Reklamy

One thought on “Zadanie z niespodzianką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s