Masz wiadomość!

Walentynki możemy potraktować jako okazję do powiedzenia komuś czegoś miłego. Niech to będzie po prostu pretekst do kilku pozytywnych słów i zbudowania życzliwej atmosfery w klasie.

Inspiracją dla nas stał się dzisiaj telefon komórkowy i sms. Nasi uczniowie, czasami wręcz nie rozstają się z komórką, więc taka forma pracy raczej nie powinna ich wystraszyć. Jak to się mówi „będą na swoim terenie”. Przecież każdy wysyła sms’y. Będzie to też dobra okazja, żeby pokazać uczniom, że taka wiadomość, też powinna być poprawna, żeby była komunikatywna. Wbrew pozorom, rządzi się pewnymi prawami. Przemyćmy im trochę zabawy i trochę nauki. Z naszymi uczniami już robiłyśmy to zadanie, zaczynając od zdania :”Dzisiaj dostaniecie ode mnie nowe komórki” . Jak zobaczyli te papierowe, to wcale nie byli źli, wręcz przeciwnie. Najbardziej podobało im się to, że mogą wstawiać emotikony. Z motywacją do pracy tym razem nie było problemu. Od wszystkich dostałyśmy sms’y.

Przygotowałyśmy szablon z telefonem, który możemy wydrukować i wyciąć dla każdego ucznia.

happy-valentines-day

masz-wiadomosc-telefon

think

telefon-karta-do-pobrania

Jak wykorzystać ten szablon?

  1. Możemy poprosić uczniów żeby na tych kartkach napisali miłą i krótką wiadomość dla wylosowanej osoby z klasy. Zadaniem zatem rządzą dwie zasady – ograniczona treść i emotikonów, ponieważ nie wszystko zmieści się na naszym symbolicznym telefonie, oraz pozytywny wydźwięk wiadomości. W sumie dość sporo jak na taką krótką wypowiedź.
  2. Możemy zrobić w klasie konkurs na list miłosny w formacie SMS (ang. Short Message Service). Uczniowie piszą na telefonach – szablonach krótkie ale treściwe listy miłosne do wyimaginowanej osoby . Jako , że konkurs jest otwarty i publiczny muszą się liczyć z tym , ze ich list zostanie na głos odczytany przez nauczyciela. Wiadomość , która najbardziej spodoba się klasie wygrywa.

img_1735img_1735-kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oprac. Iza Banaszczyk i Magdalena Buda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s