Jajo na twardo

Z jajkami to jest tak, że są ładniutkie, owalne i miłe w dotyku, bo nie mają ostrych kątów. Mają niestety jeden „drobny” mankament. Są bardzo delikatne i szybko się tłuką, czy to surowe, czy to na twardo ugotowane, nie wspominając już o wydmuszkach. Już widzę jak nasi młodsi podopieczni przynoszą wydmuszki do szkoły, żeby je pomalować, albo, jak już uda im się donieść, to z nimi do domu wracają. Toż to w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe!

Dlatego dzisiaj zróbmy pisanki tak trwałe, że nic ich nie zbije. Nikt nie będzie smutny z tego powodu. A powrót z taką pisanką do domu może być przez wszystkie dziury i wyboje.

 

Do wykonania takich niezniszczalnych pisanek potrzebne nam będą kamienie. Najlepiej takie jak jajka, czyli ładniutkie, owalne i miłe w dotyku! Pomalujmy je z dziećmi najlepiej farbą akrylową, lub taką zwykłą do ścian, co nam z remontu została i gotowe.

 

 

 

Kamienie to bardzo dobry materiał dydaktyczny. Możemy wykorzystać go na wiele sposobów. Dzieci bardzo je lubią, a ich reakcja często przekracza nasze oczekiwania. Co można zrobić jeszcze z kamieniami? Zapraszamy po inspiracje : https://fraubuda.wordpress.com/2016/10/31/ciezka-sprawa-czyli-kamienie-na-lekcji/, jak również https://fraubuda.wordpress.com/2016/08/17/pamiatki-z-wakacji-kamienie/

Chciałaby pokazać jeszcze jedno zastosowanie kamieni. W ostatnim czasie musiałam pakować pewną torbę i szło mi to bardzo opornie, z ciężkim sercem. Iza zrobiła mi walizkę i ją dla mnie spakowała! Dzięki temu łatwiej i lżej (mimo bagażu) wychodziło mi się z domu!

oprac. Magdalena Buda i Iza Banaszczyk

Reklamy

2 thoughts on “Jajo na twardo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s