BAŃKI MYDLANE XXL

Nadchodzi czas różnego rodzaju festynów i imprez w plenerze. Dlatego dzielimy się z Wami pomysłem na BAŃKI MYDLANE XXL, które może zrobić każdy. Nie trzeba wynajmować specjalnej firmy, czy tzw. animatorów. Co więcej bańki mogą robić dzieci, będzie to pewnie dla nich dodatkową atrakcją.

Czego potrzebujemy?

Sprawdzonego przepisu na płyn do robienia baniek. Oto on:

Przepis na (1)Potrzebne są też przyrządy do robienia baniek:

  • Mała, ale wysoka miska, do której przelejemy płyn
  • dwa długie kije, np. bambusowe, na końcu których zawiązujemy dwa bawełniane sznurowadła tworząc pętlę. Czym większa pętla, tym większe bańki.

Dobra rada:

Sznurowadła zamaczamy całe w płynie, podnosimy pewnie do góry rozszerzając kije, obracamy się dookoła własnej osi a podmuch wiatru „produkuje” nasze bańki. Staramy się, aby płyn w trakcie zabawy nie spienił się za bardzo, bo utrudni to znacznie zadanie.  Najpiękniejsze bańki wychodzą, gdy powietrze jest wilgotne, czyli w dzień pochmurny, zaraz po deszczu, nad jeziorem, oczkiem wodnym, itp.

Jeżeli już mowa o bańkach, to przy niesprzyjającej pogodzie możemy je również robić, ale w inny sposób. Tym razem nie potrzeba nam ani wody, ani płynu do mycia naczyń. Mamy dla Was propozycję dość prostej, szybkiej i efektywnej pracy plastycznej. Wystarczy  czarny papier, pastele olejne lub suche i przedmioty, od których moglibyśmy odrysować koła.

 

 

 

 

 

oprac. Iza Banaszczyk i Magdalena Buda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s