Giełda wiedzy

Zbyt często nauczyciele stają w roli przywódcy, lidera. Tak wczuwają się w swoją rolę, że zapominają o ciągniętym za sobą potencjale swoich uczniów. Nie doceniamy często naszych podopiecznych. A oni mają w sobie wiele umiejętności. Czasami wystarczy popchnąć lekko wózek, a sam się potoczy.

Giełda wiedzy, to pomysł, który od lat stosuje Agnieszka i który się sprawdza. Polega na oferowaniu swojej wiedzy, umiejętności, na dzieleniu się. Uczniowie piszą, z czego są dobrzy i co mogliby przekazać, albo czego potrzebują. Np. Wiem wszystko o Balladynie. albo, Potrzebuję zasad pisania rozprawki.

Można taką giełdę wiedzy zastosować na lekcji powtórzeniowej, wtedy uczniowie łączą się w pary, grupy i sami pracują nad zadaniem, lub zrobić taką giełdę publiczną w szkole, specjalne miejsce, gdzie będzie można wywieszać ogłoszenia, a nasi podopieczni będą się spotykać po lekcjach np. w czytelni itp.

Dajmy im możliwość działania, dzielenia się. Wszyscy przecież wiemy, że najlepiej uczymy się ucząc innych. Taka giełda wpłynie pozytywnie na stosunki koleżeńskie, poczucie własnej wartości, pozwoli się wykazać. To dobry i sprawdzony pomysł.

Przygotowałyśmy dla Was karteczki na ogłoszenia, może się przydadzą.

Giełda wiedzy PDF

oprac. Iza Banaszczyk, Magdalena Buda

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Giełda wiedzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s