O nas

logo kreatywnej 2-kopia 2

Kreatywna Pedagogika

projekt doskonalenia zawodowego gdańskich nauczycieli

przy Wydziale Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska

 

Przemiany we współczesnym świecie, zmiany w kulturze i na rynku pracy wymuszają nowe nauczanie w szkole. Coraz częściej nauczyciele wyrażają bezradność w kontaktach z uczniami, którzy wydają im się „trudni”, nadpobudliwi i niechętni do współpracy. Uczniowie z kolei twierdzą, że szkoła jest nudna i odległa od prawdziwego życia. Pracodawcy krytykują anachroniczny, skostniały system oparty na bierności podmiotu, nie kształcący kreatywności.   Potwierdzają to analizy wyników egzaminów zewnętrznych. Wiemy, że w edukacji potrzebne są zmiany. Grupa nauczycieli zgromadzonych wokół projektu KREATYWNA PEDAGOGIKA z przekonaniem podkreśla, że odnowa szkoły powinna nastąpić oddolnie i dobrowolnie. To sami nauczyciele stworzyli projekt dla nauczycieli.

Kreatywna Pedagogika opiera się na stałej współpracy nauczycieli w grupach samodoskonalenia zawodowego. Międzyszkolne zespoły wspierają się w codziennej pracy, doskonalą warsztat, omawiają swą praktykę. To dwa rodzaje grup: przedmiotowe – dla zainteresowanych nowoczesnymi metodami nauczania, i problemowe – dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę psychologiczną i pedagogiczną. Każdą grupę prowadzi przygotowany do tego i wcześniej przeszkolony lider – nauczyciel wybrany spośród gdańskiej kadry pedagogicznej. Stworzyliśmy dzięki temu miejsca dla wymiany doświadczeń i ustawicznego kształcenia. Efekty naszych działań publikujemy na stronie KREATYWNEJ PEDAGOGIKI na Facebooku.

Uważamy, że rozwój społeczny opiera się zawsze na rozwoju osobistym jednostki. Dlatego zaczynamy od szkoły, która może uczyć, jak żyć twórczo i pięknie. Zadaniem KREATYWNEJ PEDAGOGIKI jest oddolna odnowa metodyki i relacji uczeń-nauczyciel we współczesnej szkole. Pragniemy uczyć się nawzajem, korzystając z wiedzy doświadczonych ekspertów i mądrych praktyków, jak uczyć lepiej i skuteczniej. Dla dobra ucznia, dla przyszłości, dla rozwoju naszego miasta…

11954645_1175101505849777_6800184184703823757_n

Blog prowadzą dla Was dwie siostry mentalne (podobieństwo fizyczne przypadkowe, a podobieństwo dusz i umysłów – niewytłumaczalne):

my

Izabela Banaszczyk, psycholog dziecięcy, liderka Kreatywnej Pedagogiki. Prowadzi zajęcia dla nauczycieli z arteterapii i pracy z dziećmi z ADHD. Sekretarz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „Pomost”. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 7 w Gdańsku, gdzie diagnozuje i prowadzi terapię grupową oraz indywidualną dla dzieci z ADHD, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania. Autorka dwóch książek o zespole Aspergera i poradnika na temat pracy z dzieckiem z ADHD. Sama cierpi na twórczą nadruchliwość i nic nierobienie jest jej obce. Nieskończenie wymyśla kreatywne zajęcia i pomoce dydaktyczne, stosując myślografię i psychologię dla laików, a potem publikuje to na blogu Kreatywnej Pedagogiki.

Współautorka książek i autorka ilustracji :

  Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 304x433_product_media_9001-10000_jak_pracowac_z_dzieckiem_z_zespolem_1.jpg  Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie okl_jak_pracowac_z_dzieckiem_z_adhd-druk-150dpi.jpg   

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 02bc4bbd448d90d62476d3182f631.jpg

Autorka kursów internetowych dla nauczycieli wydawnictwa Operon

https://kursy.operon.pl/?utm_source=operon.pl&utm_medium=ZP&utm_campaign=kursy_ZP

  1. Dziecko z zespołem Aspergera w klasie. Niezbędnik nauczyciela.
  2. Koncentracja – jak o nią zadbać? Praktyczny poradnik dla nauczyciela

  3. Dziecko z ADHD w klasie. Niezbędnik nauczyciela.

  4. Plastyczne uczucia – kreatywna praca z emocjami najmłodszych

Adres e-mail: iza484@wp.pl

Magdalena Buda, nauczycielka – germanistka. Liderka Gdańskiego Projektu Kreatywna Pedagogika. Prowadzi zajęcia kreatywności dla nauczycieli. Pracuje w ZSO nr 8 w Gdańsku. Autorka programów edukacyjnych i szkoleń, zawsze aktywizujących i praktycznych. Prowadzi autorski blog edukacyjny Frau Buda https://fraubuda.wordpress.com oraz blog Kreatywnej Pedagogiki. Od zawsze maluje, rysuje oraz marzy o ilustrowaniu książek dla dzieci i te marzenia właśnie teraz spełnia. Znana z tego, że ciągle coś wymyśla dla swoich uczniów, co więcej sama tworzy pomoce dydaktyczne, które są nie tylko praktyczne, ale też obowiązkowo pięknie zaprojektowane.

Autorka ilustracji do książek: 

Adres e-mail: magdalena.buda@wp.pl

UWAGA! Wszystkie zdjęcia i teksty na tym blogu są chronione prawem autorskim.
To znaczy, że nie można ich nigdzie publikować bez naszej zgody.

Jest to blog edukacyjny, więc dzielimy się tu pomysłami, które można zastosować podczas swoich zajęć, lekcji, czy zabawy z dziećmi.

Reklama